Murupolku

Yhteystiedot

Henkilökunta

Museonjohtaja (hallinto)
Tarja Raninen-Siiskonen
tarja.raninen-siiskonen@joensuu.fi
puh. 050 405 9079

Intendentti (alueellinen museotyö)
Iiris Heino
iiris.heino@joensuu.fi
puh. 050 351 8608

Amanuenssi (esine- ja valokuvakokoelmat, lahjoitustiedustelut)
Erkki Matikainen
erkki.matikainen@joensuu.fi
puh. 050 341 9503  

Amanuenssi (rakennettu kulttuuriympäristö)
Mikko Westman
mikko.westman@joensuu.fi
puh. 050 305 8408

Arkeologi
Ville Hakamäki
ville.hakamaki@joensuu.fi
puh. 050 301 8302

Konservaattori (puu ja metalli)
Jari Munkki
jari.munkki@joensuu.fi
puh. 050 405 7768

Siivooja
Irja Piipponen
puh. 050 310 5833

Siivooja
Aija Hovattala
puh. 050 310 5833

Projektikoordinaattori (InterActive History)
Reetta-Mari Kellokoski
reetta-mari.kellokoski@joensuu.fi
puh. 050 472 7914

 

Postiosoite

Pohjois-Karjalan museo Hilma
Kirkkokatu 23
80100 Joensuu
 

Käyntiosoite

Pohjois-Karjalan museo Hilma
Carelicum, Koskikatu 5
80100 Joensuu
 

Opastukset ja tilavaraukset

pohjoiskarjalanmuseo@joensuu.fi
050 520 2762 (arkisin klo 9–15)

Sivu arviointi ja palaute